AntiRadar.eu – Expert na antiradary
AntiRadar.eu TARGET BLU EYEANTIRADARY & ANTILASERYAUTODOPLNKY & TUNINGMONTÁŽ - SERVISFÓRUMOBJEDNÁVKAKONTAKTY AntiRadar.sk
KABAT SECURITY SYSTEM s.r.o. je pokračovateľom zvolenskej spoločnosti KABAT TECHNOLOGIES s.r.o. s dvadsať dva ročnou tradíciou predaja a motáže antiradarov. Kvôli legislatívnym obmedzeniam naša spoločnosť poskytuje na Slovensku komletný poradenský servis a technickú podporu. Podrobnejšie info Vám poskytneme na čisle 0905 500 350, mailom alebo Vás osobne navštívime. Odpovieme a poradime na všetko na čo sa opýtate.


vaše otázky a postrehy
naše odpovede a užitočné rady

Pokiaľ máte záujem o zasielanie noviniek, zadajte váš e- mail:
KABÁT SECURITY SYSTEM s.r.o.
Mlýnská 326/13
602 00 Brno
Česká republika
TEL: +420 720 036 580
TEL: +421 917 507 600
TEL: +420 720 036 580
E-mail: antiradar@antiradar.eu
E-mail: info@antiradar.eu

AUTODOPLNKY & TUNING

Čo je CHIPTUNING?

Čo je CHIPTUNING?Nie je tuning ako tuning.
Pri ladení softwarových verzií v riadiacich jednotkách automobilov to platí  o to viac. Riadiaca jednotka je mozgom výkonu Vášho štvorkolesového tátoša. Tak ako Vám skvelý software vie dlhodobo a spoľahlivo pomôcť , tak zlý vie ublížiť. Častokrát raz a poriadne.  

Pokiaľ mate záujem, vieme Vám v spolupráci s partnerskými technikmi  naladiť  motor na zvýšený výkon, vychádzajúci z merania  na motorovej brzde a následným vyladením zistených hodnôt.

Čiže tých hodnôt, ktoré majú výkonovú rezervu a budú dovoľovať tento proces bez ohrozenia životnosti a kvality chodu samotného motora.   

Proti bežnému a najzaužívanejšiemu tuningovému procesu, kde sú jednotlivé informácie o charaktere motora získané len zo zrýchlenia vozidla na vozovke, ostané parametre sú dopočítané, alebo odhadnuté. Tu sa žiaľ môže  stať a aj sa to stáva, že sa dosiahne pravý opak, alebo je len mierna zmena, neúmerná vynaloženým finančným nákladom. 

Ale i tak nie je garancia skutočného doložiteľného  výsledku, skôr figuruje prepočítaný odhad. Stručne povedané, chipovanie áut nie je záležitosť, ktorú Vám kvalitne vykonajú v akejkoľvek garáži. 
V našom prípade sa hodnota navýšenia výkonu stanovuje až po samotnom zmeraní na  štvorvalcovej motorovej brzde, alebo dvojvalcovej brzde.

Podľa reálnych hodnôt získaných z daného merania sa následne menia a vylaďujú  jednotlivé veličiny. Jednoducho povedané, nič sa neodhaduje, pracuje sa so skutočnými  výsledkami, výkonovými charakteristikami  a čo je dôležité, technik má z každého merania k dispozícii  odpory a straty výkonu, ktoré vznikajú v nábojoch kolies, bŕzd, vrátanie prevodovky,  elektrickej výstroje a trenia dezénu o povrch.Takže má k dispozícii skutočné hodnoty motora, hodnoty odporov a skutočnú ťažnú sila na obvode kolies, ktorá pochopiteľne  nie  je identická s hodnotami výkonu motora prezentovanom v technickom preukaze. 

U každého vozidla, toho istého typu môže byť rozdielna a  musí sa s ňou počítať,  aby prepracovanie riadiaceho programu motora dosiahlo kvalitatívne zmeny. Preto pre správne a hlavne optimálne dosiahnutie  výsledkov je najpresnejšie určenie meraním na motorovej brzde.  

Meranie zrýchlením vozidla na vozovke a jeho dojazdom býva  len hrubý odhad .  Po zmene riadiaceho programu motora, prepočítaním priebehov  plniacich a tlakových veličín dôjde k novému meraniu. Opätovným meraním na motorovej brzde sú kontrolované dosiahnuté úpravy a ich postupný nárast v závislosti od otáčok. Pokiaľ je potrebné doladenie jednotlivých  charakteristík, sú znovu prepracovávané tak, aby sa dosiahlo ich optimum. 

Keďže sa výsledky merania a ich priebeh  numericky a graficky okamžite zobrazuje, vzájomné  hodnoty sa hneď porovnávajú.Týmto   je odstránený  starý spôsob tuningu systémom: Pokus - Omyl   až po finálnu okrídlenú frázu: "No, a takto by to teraz mohlo zostať."    
Spôsob ladenia výkonu  na brzde  je identický s ladením závodných špeciálov, avšak s tým zreteľom, že samotný charakter programu určený pre nezávodné cestné vozidlá preferuje podmienku dlhodobej práce motora tak, aby neutrpela resp., aby sa neskrátila  samotná životnosť motora a jeho podskupín napr.: turbo, diferenciál, rozvodovka, rozvody a pod. 

Samotná cena sa odvíja od modelu vozidla a náročnosti spracovania. Okamžite po prvom  odbrzdení je možné zistiť kvalitu hnacieho agregátu, jeho  predchádzajúce opotrebovanie  a  predpokladané výkonové rezervy.  Pôvodný  program sériového nastavenia motora z výroby  je uložený v pamäti počítača motorovej brzdy  a môže byť kedykoľvek použitý. Odpadá tak obava zákazníka, že by sa nenávratne stratil.Na druhej strane, pokiaľ  motor už bol tuningovaný (čipivaný) starým spôsobom, je možné  výsledky  porovnať napr.: Sériové nastavenie - Predošlý čip-  tuning  - A finálne vyladenie na motorovej brzde. 

Výsledky môžu byť často nepríjemne  prekvapujúce, hlavne pri porovnaní posledných dvoch.  Viac krát sa stalo, že tuningovo upravený motor mal menší výkon ako pôvodné sériové  nastavenie z výroby. 
Každé jedno motorové vozidlo je preto upravované vždy individuálne a to najmodernejšou dostupnou technikou, na dané  služby je  poskytnutá 14 dňová testovacia lehota.

Naša spoločnosť neponúka svojim zákazníkom maximálny výkon za cenu minimálnej životnosti.

Oveľa väčší dôraz kladieme na optimálne zvýšenie výkonu pri zlepšení dynamiky a celkového chodu motora. 

Optimalizujeme výkon motora na bezpečné hodnoty, pri ktorých ponúkame zákazníkom bezpečné jazdenie bez akýchkoľvek obmedzení. Po úprave môžete jazdiť rovnakým štýlom jazdy ako pred úpravou.

Na čo nesmiete zabudnúť!
Či už máte automobil upravený (nachipovaný) alebo nie, chipovanie auta vyžaduje dodržiavanie základných pravidiel pre bezpečné a dlhodobé fungovanie Vášho motora.

1. Nechať zohriať motor po naštartovaní.Pod zahriatím rozumieme, že po naštartovaní necháte automobil natiahnuť olej a miesto státia opustíte aspoň po uplynutí desiatich sekúnd.Automobil svoju prevádzkovú teplotu dosiahne až po najazdení niekoľkých kilometrov, preto pokiaľ nechcete znížiť životnosť svojho motora, jazdite prvé kilometre po štarte na *ľahký plyn*.
Doba zohriatia je rozdielna pre každý typ  motora, ale pre všetky typy motorov platí, že plnú záťaž by ste mali využívať až od doby, kedy ukazovateľ teploty motora prekročí teplotu 70°C.


2. Nechajte chladiť  turbodúchadlo.Po dlhej, náročnej, alebo športovej jazde je teplota Vášho turbodúchadla vysoká. Turbína sa chladí olejom a akonáhle vypnete motor nemá sa Vaša turbína ako a čím chladiť. Životnosť Vašej turbíny môžete predĺžiť tak, že pred vypnutím motora budete posledné kilometre jazdiť na „ľahký plyn“ alebo necháte motor voľne bežať po zaparkovaní.
Najhoršie momenty sú napríklad pri tankovaní na diaľnici, kedy sa po dlhej jazde vypne motor, natankuje a opäť jazdí.
Alebo iný prípad, keď sa v meste ponáhľate. Jazdíte ostro na nezahriatom motore, ktorý krátkodobo silne zaťažíte a následne bez čakania vypnete.


3. Dodržovať všetky servisné prehliadky a plánované kontroly.Každý výrobca predpisuje na svoje vozidlá plánované servisné prehliadky / kontroly, pri ktorých po odjazdení určitého počtu kilometrov presne stanovil, ktoré komponenty, filtre alebo mazivá majú byť vymenené. 

Neodkladajte si svoje kontroly na neskôr.

V prípade, že Váš automobil používa mazivá, alebo iné komponenty s predĺženou životnosťou - *LONG LIFE*, tak po zmene softwéru / po chipovaní, sa táto životnosť upravuje na štandardnú dobu.
TARGET BLU EYE      ANTIRADARY & ANTILASERY      AUTODOPLNKY & TUNING      MONTÁŽ - SERVIS      FÓRUM      OBJEDNÁVKA      KONTAKTY      
© 2008 www.antiradar.eu - KABÁT SECURITY SYSTEM s.r.o., designed by designme, SEO optimalizácia a konzultácie
Počet prístupov od 29. 6. 2008: 1747030, online: 2 ľudia