AntiRadar.eu – Expert na antiradary
AntiRadar.eu TARGET BLU EYEANTIRADARY & ANTILASERYAUTODOPLNKY & TUNINGMONTÁŽ - SERVISFÓRUMOBJEDNÁVKAKONTAKTY AntiRadar.sk
KABAT SECURITY SYSTEM s.r.o. je pokračovateľom zvolenskej spoločnosti KABAT TECHNOLOGIES s.r.o. s dvadsať dva ročnou tradíciou predaja a motáže antiradarov. Kvôli legislatívnym obmedzeniam naša spoločnosť poskytuje na Slovensku komletný poradenský servis a technickú podporu. Podrobnejšie info Vám poskytneme na čisle 0905 500 350, mailom alebo Vás osobne navštívime. Odpovieme a poradime na všetko na čo sa opýtate.


vaše otázky a postrehy
naše odpovede a užitočné rady

Pokiaľ máte záujem o zasielanie noviniek, zadajte váš e- mail:
KABÁT SECURITY SYSTEM s.r.o.
Mlýnská 326/13
602 00 Brno
Česká republika
TEL: +420 720 036 580
TEL: +421 917 507 600
TEL: +420 720 036 580
E-mail: antiradar@antiradar.eu
E-mail: info@antiradar.eu

ANTIRADARY & ANTILASERY

Legálnosť antiradarov a pokuty za prekročenú rýchlosť

Legálnosť antiradarov a pokuty za prekročenú rýchlosť

PRVÁ HLAVA
ZÁKLADNÉ POVINNOSTI
§ 3
(3) Používanie technických prostriedkov a zariadení, ktorých činnosť umožňuje odhalenie alebo ovplyvňovanie funkcií technických prostriedkov používaných pri plnení úloh na úseku výkonu dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky alebo ich umiestnenie vo vozidle spôsobom, ktorý umožňuje ich použitie, je zakázané.

Ak vás pokuty za prekročenie rýchlosti nebavia, ostáva sa vám iba vyzbrojiť kvalitnými zariadeniami, ktoré vás účinne ochránia.
Pokuta za používanie antiradaru je maximálne 150 €, pokuta za prekročenie povolenej rýchlosti je až 650 €! Každý môže zvážiť, čo je pre neho výhodnejšie.

Výrobcovia sa v dnešných modeloch snažia kombinovať jednoduchosť a ergonomický dizajn s najnovšími technológiami.

Aké typy antiradarov existujú?
1. skupinou sú radary pripojené k autu pomocou káblov (prenosné). Zvyčajne sú upevnené na čelnom skle.
2. typom sú napevno namontované antiradary, poskytujú najlepší rozsah detekcie. Výrobcovia snažia vybrať také miesto, aby radary neboli nájdené pri kontrole a aby boli uchránené pre očami zlodejov.
3. Tretím typom "antiradarov" by sme mohli nazvať aj tzv. laserové rušičky. Nepatria doslovne k antiradarom - radarovým detektorom, ale zákon nerozlišuje tieto zariadenia - pojednáva všeobecne o "technických prostriedkoch a zariadeniach, ktorých činnosť umožňuje odhalenie alebo ovplyvňovanie funkcií technických prostriedkov...."

Pokuty za používanie "antiradaru":

Používanie technických prostriedkov a zariadení, ktorých činnosť umožňuje odhalenie alebo ovplyvňovanie funkcií technických prostriedkov používaných pri plnení úloh na úseku výkonu dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky alebo ich umiestnenie vo vozidle spôsobom, ktorý umožňuje ich použitie (napr. tzv. antiradar) 150 €.

Prevádzkovanie vozidla v cestnej premávke dodatočne vybaveného neschváleným systémom, ktorého činnosť umožňuje odhalenie alebo ovplyvňovanie funkcií technických prostriedkov používaných pri plnení úloh na úseku výkonu dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky (napr. tzv. antiradar) 100 €.

Polícia v súčasnosti nedisponuje žiadnym zariadením, ktoré by bolo schopné dokázať použitie "antiradaru" ani žiadnym iným zariadením, ktoré by dokázalo zdokumentovať priestupok použitia technického prostriedku alebo zariadenia, ktorého činnosť by umožňovala odhalenie alebo by ovplyvňovalo funkcie technického prostriedku /merača rýchlosti/.

Množstvo dnešných antiradarov je už schváleným systémom, ktoré môžu byť inštalované do vozidla. V krajinách kde je zakázané používanie "antiradarov" tieto systémy dokážu napríklad plniť  funkciu laserového parkovacieho asistenta, knihu jázd, digitálny tachometer a pod, pritom pridružená funkcia "antiradaru" je úplne deaktivovaná.

Pozrite si v prílohe nový sadzobník pokút za rýchlosť!

Prílohy

• Pokuty za rýchlosť - www.antiradar.sk  vo formáte PDF (0,08 MB)
TARGET BLU EYE      ANTIRADARY & ANTILASERY      AUTODOPLNKY & TUNING      MONTÁŽ - SERVIS      FÓRUM      OBJEDNÁVKA      KONTAKTY      
© 2008 www.antiradar.eu - KABÁT SECURITY SYSTEM s.r.o., designed by designme, SEO optimalizácia a konzultácie
Počet prístupov od 29. 6. 2008: 1747010, online: 1 človek