AntiRadar.eu – Expert na antiradary
AntiRadar.eu TARGET BLU EYEANTIRADARY & ANTILASERYAUTODOPLNKY & TUNINGMONTÁŽ - SERVISFÓRUMOBJEDNÁVKAKONTAKTY AntiRadar.sk
KABAT SECURITY SYSTEM s.r.o. je pokračovateľom zvolenskej spoločnosti KABAT TECHNOLOGIES s.r.o. s dvadsať dva ročnou tradíciou predaja a motáže antiradarov. Kvôli legislatívnym obmedzeniam naša spoločnosť poskytuje na Slovensku komletný poradenský servis a technickú podporu. Podrobnejšie info Vám poskytneme na čisle 0905 500 350, mailom alebo Vás osobne navštívime. Odpovieme a poradime na všetko na čo sa opýtate.


vaše otázky a postrehy
naše odpovede a užitočné rady

Pokiaľ máte záujem o zasielanie noviniek, zadajte váš e- mail:
KABÁT SECURITY SYSTEM s.r.o.
Mlýnská 326/13
602 00 Brno
Česká republika
TEL: +420 720 036 580
TEL: +421 917 507 600
TEL: +420 720 036 580
E-mail: antiradar@antiradar.eu
E-mail: info@antiradar.eu

AUTODOPLNKY & TUNING

Meranie výkonu

Meranie výkonuMeranie výkonu na MAHA LPS3000

Výkonová valcová skúšobňa (výkonová valcová brzda)MAHA typ LPS3000 - to najlepšie čo na Slovensku máme.

Meranie výkonu a krútiaceho momentu už v troch prevádzkach. 

Maha je spoločnosť s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti auto-meracej a auto-servisnej techniky.Výkonová valcová skúšobňa MAHA LPS3000 (elektrická vírivá brzda na meranie výkonu automobilov)


Firma MAHA je svetový líder v oblasti servisnej a meracej auto-moto techniky. Dynamometer LPS3000 je doposiaľ najmodernejšie zariadenie na meranie výkonu automobilov nepriamou metódou. Meranie výkonu je s presnosťou 2%. Na meranie výkonu sa používa elektrický vírivý dynamometer s cievkovým vinutím.

Na výkonovej valcovej brzde vieme zistiť a odmerať:- maximálny výkon a priebeh výkonu- maximálny krútiaci moment a priebeh krútiaceho momentu- odchýlku tachometra automobilu- odchýlku otáčkomera automobilu- záťažovú simuláciu automobilu- tlak turba- množstvo prietoku vzduchu, ale aj mnohé iné

meriame automobily s benzínovými aj dieselovými motormis manuálnymi, alebo automatickými prevodovkami.

Uporornenie:
Nezabudnite si na meranie automobilu priniesť ťažné oko (používa sa na ťahanie automobilu - pozri obrázok).Pred meraním si, prosím, na automobile skontrolujte, či automobil má správne nahustené pneumatiky. Meranie výkonu nemožno na protektorových pneumatikách.Meranie výkonu možno vykonať iba po predložení originálu osvedčenia o evidencii vozidla (technický preukaz).


Čo treba vedieť?
Naša spoločnosť neponúka za dlhší čas presnejšie meranie.
Oveľa dôležitejšie ako naťahovať dobu merania je vedieť automobil správne odmerať. Dôverujte naším technikom aj keď Vaše auto bolo odmerané skôr ako 60 minút. 

Doba merania
Sú automobily, ktoré dokážeme odmerať s presnosťou do dvoch percent už za dobu do 15 minút. Sú však automobily, obyčajne s pohonom všetkých kolies a automatickým radením rýchlostí, ktoré nám na brzde kladú väčšie časové nároky. Takéto automobily sa merajú zložitejšie a preto je možné, že na správne odmeranie výkonu si budete musieť počkať dlhšie.

Koniec meraniaO konci merania alebo o opakovaní rozhoduje vždy náš obsluhovací technik. Práve on z priebehu merania vie usúdiť, či meranie prebehlo korektne a záver je správny.

Protokol z merania
Meranie výkonu sa končí odovzdaním vytlačeného protokolu, alebo odoslaním protokolu elektronicky vo formáte .pdf.

Vysvetenie kriviek
Protokol z merania obsahuje vždy dve hodnoty maximálneho výkonu, jednu hodnotu maximálneho krútiaceho momentu a jednu hodnotu maximálnych strát. Všetky maximálne hodnoty sa uvádzajú pri konkrétnych otáčkach.

Výkon motora - Pmot
Taký výkon, ktorý je odmeraný na výkonovej valcovej brzde bez akéhokoľvek ohľadu na platné svetové normy (ISO, DIN, EWG)

Korigovaný výkon - Pnorm
Taký výkon, ktorý je odmeraný na výkonovej valcovej brzde a prepočítaný pomocou platných svetových noriem (ISO, DIN, EWG). Korigovaný výkon je ten výkon motora, ktorý uvádza výrobca.

Krútiaci moment - Mnorm
Krútiaci moment vychádzajúci z normovaného (korigovaného) výkonu. Krútiaci moment je počítaný podľa známeho vzťahu M = ( Pnorm[kW] * 9.549 ) / n[min-1]. Krútiaci moment nám vyjadruje schopnosť auta dosiahnuť silu pri konkrétnych otáčkach.

Výkon na kolesách - Pkoleso
Výkon, ktorý auto dosahuje na kolesách. Výkon, ktorý auto prenáša cez kolesá na vozovku.

Stratový výkon - Pstraty
Stratový výkon od všetkých pasívnych / rotujúcich odporov.
TARGET BLU EYE      ANTIRADARY & ANTILASERY      AUTODOPLNKY & TUNING      MONTÁŽ - SERVIS      FÓRUM      OBJEDNÁVKA      KONTAKTY      
© 2008 www.antiradar.eu - KABÁT SECURITY SYSTEM s.r.o., designed by designme, SEO optimalizácia a konzultácie
Počet prístupov od 29. 6. 2008: 1747006, online: 1 človek